Borowik Szlachetny (Boletus edulis)

Często nazywany prawdziwkiem. Należy do najsmaczniejszych i najbardziej poszukiwanych, wartościowych gatunków grzybów jadalnych w Polsce. Występuje powszechnie zarówno w lasach iglastych, liściastych jak i mieszanych. Pomimo, iż wchodzi on w mikoryzę z wieloma gatunkami drzew, najczęściej jego grzybnia łączy się ze świerkami. Występuje od lata do późnej jesieni. Grzyb ten ma wspaniały orzechowy aromat znajduje szerokie zastosowanie w wielu potrawach.

Przechowywać w miejscu chłodnym: optymalna temperatura 4°C – 5°C

Operacja pn.: „Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań produktowych bazujących na grzybach egzotycznych” mająca na celu dywersyfikację oferty firmy Planto Jacek Śledziewski oraz podniesienie jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Osiągnięcie założonego celu jest uzależnione od wdrożenia innowacyjnej i przyjaznej środowisku technologii produkcji suplementów diety bazujących na suszu grzybów egzotycznych oraz zestawów edukacyjnych do samodzielnej hodowli i upominków firmowych. Realizacja inwestycji przełoży się na utworzenie 2 miejsc pracy.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

ue

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”