Pieczarka Biała (Agaricus bisporus) – zestaw do uprawy 5L

Każdy ją zna, większość lubi, to dlaczego by nie uprawiać jej we własnej kuchni. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pospolita pieczarka, mająca stałe miejsce w naszym żywieniu, zawiera w swoim składzie niedocenione związki o charakterze prozdrowotnym:

kwas linolowy który posiada silne działanie przeciwnowotworowe
lektynę która przeciwdziała tworzeniu się blizn
witaminy B, C, D i K, niacynę i biotynę aż po składniki mineralne.

Operacja pn.: „Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań produktowych bazujących na grzybach egzotycznych” mająca na celu dywersyfikację oferty firmy Planto Jacek Śledziewski oraz podniesienie jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Osiągnięcie założonego celu jest uzależnione od wdrożenia innowacyjnej i przyjaznej środowisku technologii produkcji suplementów diety bazujących na suszu grzybów egzotycznych oraz zestawów edukacyjnych do samodzielnej hodowli i upominków firmowych. Realizacja inwestycji przełoży się na utworzenie 2 miejsc pracy.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

ue

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”