Boczniak ostrygowaty ( Pleurotus ostreatus ) zestaw do uprawy 3L

Grzyb ostryga albo grzyb sznycel rośnie prawie wszędzie na kuli ziemskiej i dlatego zyskał tak dużą popularność. Ten znany na całym świecie grzyb jadalny zajmuje na liście grzybów leczniczych ważne miejsce, co przypisuje się bogactwu witamin i polisacharydów oraz innych substancji w nim występujących.

  • witaminy z grupy B
  • betaglukan który oddziałuje antyoksydacyjnie, antyrakotwórczo i immunostymulacyjnie.
  • charyzyna obniża poziom glukozy, lipidów i enzymów wontrobowych we krwi.

Operacja pn.: „Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań produktowych bazujących na grzybach egzotycznych” mająca na celu dywersyfikację oferty firmy Planto Jacek Śledziewski oraz podniesienie jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Osiągnięcie założonego celu jest uzależnione od wdrożenia innowacyjnej i przyjaznej środowisku technologii produkcji suplementów diety bazujących na suszu grzybów egzotycznych oraz zestawów edukacyjnych do samodzielnej hodowli i upominków firmowych. Realizacja inwestycji przełoży się na utworzenie 2 miejsc pracy.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

ue

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”