Nameko – ( Pholiota nameko ) zestaw do uprawy 3L

Bardzo smaczny i popularny grzyb uprawiany przede wszystkim w Chinach i Japonii gdzie nazywany jest „kleistym” gdyż jego kapelusz jest pokryty śluzem który podczas gotowania zanika. Dzięki jego wspaniałemu smaku w Japonii jest bardzo poszukiwany i jest czwartym najczęściej uprawianym w tym kraju grzybem.

W Azji traktowany jest za grzyb leczniczy:

  • wskazuje skuteczność przeciwnowotworową
  • pobudza procesy myślowe
  • dodaje energii i animuszu
  • posiada właściwości wzmacniające organizm

Operacja pn.: „Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań produktowych bazujących na grzybach egzotycznych” mająca na celu dywersyfikację oferty firmy Planto Jacek Śledziewski oraz podniesienie jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Osiągnięcie założonego celu jest uzależnione od wdrożenia innowacyjnej i przyjaznej środowisku technologii produkcji suplementów diety bazujących na suszu grzybów egzotycznych oraz zestawów edukacyjnych do samodzielnej hodowli i upominków firmowych. Realizacja inwestycji przełoży się na utworzenie 2 miejsc pracy.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

ue

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”