Boczniak cytrynowy ( Pleurotus citrinopileatus ) zestaw do uprawy 3L

Biorąc pod uwagę wielkość produkcji grzybów uprawnych na świecie, boczniak zajmuje wśród nich trzecie miejsce, po pieczarce i twardziaku jadalnym – shiitake. Odmiana żółta to jeden z ciekawszych gatunków boczniaka który zachwyca wszystkich którzy go po raz pierwszy zobaczą.

Owocniki mają duże walory odżywcze:

  • są bogate w białko
  • posiadają witaminy oraz sole mineralne
  • udokumentowane działanie prozdrowotne

Operacja pn.: „Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań produktowych bazujących na grzybach egzotycznych” mająca na celu dywersyfikację oferty firmy Planto Jacek Śledziewski oraz podniesienie jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Osiągnięcie założonego celu jest uzależnione od wdrożenia innowacyjnej i przyjaznej środowisku technologii produkcji suplementów diety bazujących na suszu grzybów egzotycznych oraz zestawów edukacyjnych do samodzielnej hodowli i upominków firmowych. Realizacja inwestycji przełoży się na utworzenie 2 miejsc pracy.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

ue

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”